قیمت روز نخود سه خوان فله ای

نام محصول نوع جنس دست چین شده
نخود 3 خوان فله ای 23000 T

  

نخود یکی از اعضای خانواده حبوبات است و در حالی که به تازگی در اروپا دارد محبوب می شود، بیش از هزار سال است که در کشورهای خاورمیانه پرورش داده می شود و در غذاهای خاورمیانه ای استفاده می شود. نخود را به خاطر مواد مغذی و بافتی که دارد می توانید با چندین مواد دیگر ترکیب کنید و غذاهای خوشمزه ای را تهیه کنید. نخود به عنوان منبع غنی از ویتامین‌ها، مواد معدنی و فیبر، مزیت های بسیار زیادی از جمله بهبود هضم غذا و کمک به مدیریت وزن را به همراه دارد. علاوه بر این، نخود دارای پروتئین بالایی است و جایگزین خوبی برای گوشت در رژیم های غذایی گیاهی می باشد.

ارزش غذایی نخود

نخود ها حاوی مقدار متوسطی کالری هستند که در هر یک وعده، حدود ۴۸ کالری برای بدن فراهم می‌کنند. تقریباً ۶۷ درصد از این کالری ها کربوهیدرات هستند و بقیه مواد آن شامل پروتئین و مقدار کمی چربی می باشد.


 
 جدول ارزش غذایی نخود
کالری 48
کربوهیدرات 8 گرم
فیبر 2 گرم
پروتئین 3 گرم
فولات 12%
آهن 4%
فسفر 5%
مس 5%
منگنز 14%

 

خاصیت کنترل اشتها و لاغری نخود

پروتئین و فیبر موجود در نخود، به طور همزمان هر دو به کنترل اشتها کمک می کنند. به علاوه، پروتئین، سطح هورمون های کاهش دهنده اشتها را در بدن افزایش می دهد. در واقع اثرات پروتئین و فیبر به طور خودکار میزان کالری مصرفی شما را در هر وعده غذایی کاهش می دهد.
 
در یک مطالعه میزان اشتها و کالری را در بین 12 زن که دو وعده غذایی جداگانه مصرف کرده اند را مقایسه کرده است.
گروه اول، قبل از یکی از وعده های غذایی، یک فنجان (200 گرم) نخود می خوردند و قبل از وعده ی دوم، دو برش نان سفید می خورند.
این افراد بعد از وعده غذایی نخود، در مقایسه با کسانی که تنها نان سفید خورده بودند، کاهش قابل توجهی در میزان اشتها را تجربه کردند.
 
نخود سرشار از پروتئین های گیاهی است.
نخود یک منبع عالی از پروتئین های گیاهی است و بسیار مناسب برای کسانی است که گیاهخوار یا وجترین هستند .
 
همچنین پروتئین ها به خاصیت کنترل وزن، بهبود سلامت استخوان ها و حفظ قدرت عضلات شناخته شده است.
برخی مطالعات نشان داده اند که کیفیت پروتئین موجود در نخود بهتر از سایر انواع حبوبات است. علاوه بر این نخود تقریباً تمام اسیدهای آمینه ضروری را به جز متیونین شامل می شود.
نخود دارای خواص مختلفی است که به شما کمک می کند وزن خود را کنترل کنید.
 
اول، نخودها دارای کالری نسبتاً کمی هستند. این بدان معناست که آنها کالری کمی نسبت به مقدار مواد مغذی موجود در آنها فراهم می کنند.
افرادی که مقدار زیادی غذای کم کالری مصرف می کنند، نسبت به افرادی که غذاهای پر کالری زیادی می خورند، احتمال کاهش وزن و حفظ آن را دارند.
علاوه بر این، پروتئین و فیبر موجود در نخود ممکن است به دلیل اثرات کاهش اشتها و کاهش کالری دریافتی، برای کنترل وزن بهتر باشد.
 
در یک مطالعه، کسانی که مرتباً نخود مصرف می کنند، در مقایسه با افرادی که نخود نخورده اند، 53 درصد کمتر مبتلا به چاقی بوده اند.
 

خاصیت کنترل قند خون در نخود

نخود دارای خواص مختلفی است که ممکن است به کنترل میزان قند خون شما کمک کند.
  1. نخود مقدار قند نسبتاً پایینی دارد.
  2. نخود منبع خوبی از فیبر و پروتئین است، که دارای نقش مهمی در تنظیم قند خون هستند.
این امر به این دلیل است که فیبر، باعث کاهش جذب کربوهیدرات می شود. خوردن غذاهای سرشار از پروتئین ممکن است به حفظ سطح قند خون سالم در افراد مبتلا به دیابت نوع 2 کمک کند.
 

ارتباط با ما

فرم تماس با ما