قیمت روز لوبیا سفید فله ای

نام محصول نوع جنس دست چین شده
لوبیا سفید فله ای 27000 T


 لوبیا های سفید
از آن جایی محبوبیت بسیار زیادی به دست آورد که غذای اصلی اعضای نیروی دریایی ایالات متحده آمریکا در اوایل قرن بیستم بود. از همین جهت نام دیگر آن Navy است. لوبیا سفید برای غذا پختن بسیار دسترس است.  در تمام سال در ظروف بسته بندی شده و یا به صورت فله ای در بازار موجود هستند. لوبیا های سفید به رنگ سفید خامه ای هستند و جزو یکی از ۱۳ هزار گونه خانواده حبوبات گیاهی هستند.

وجود فیبر نامحلول، برای افزایش کارکرد دستگاه گوارش و جلوگیری از بیماریهای مرتبط به آن مانند سندروم روده تحریک پذیر و غیره بسیار مناسب است. همچنین محققان بیش از ۱۶۰۰۰ مرد میانسال را در آمریکا، فنلاند، هلند، ایتالیا، یونان و ژاپن به مدت ۲۵ سال مورد بررسی قرار دادند و الگوی غذایی آنها را مصرف زیاد لبنیات در شمال اروپا، گوشت سبزیجات و حبوبات در جنوب اروپا و مصرف غلات و سویا و ماهی در ژاپن قرار دادند. محققان این داده‌ها را در رابطه با خطر مرگ ناشی از بیماران قلبی مورد تجزیه و تحلیل قرار دادند و متوجه شدند که مرگ که مصرف بیشتر حبوبات با کاهش ۸۲ درصدی خطر حمله قلبی همراه است.
 

آهن برای انرژی

علاوه بر کربوهیدرات، لوبیا سفید می تواند انرژی مورد نیاز بدن شما را با استفاده از مقدار زیاد آهنی که دارد افزایش دهد. به خصوص برای خانم هایی که بیشتر در معرض کمبود آهن هستند، لوبیا های سفید منبع سرشار آهن بسیار مناسبی هستند. به خصوص اینکه بر خلاف گوشت قرمز که منبع دیگری از آهن است، لوبیای سفید مقدار کمی کالری دارند و تقریباً بدون چربی هستند.
اهمیت آهن از این جهت است که آهن جزو اصلی تشکیل دهنده ی هموگلوبین است. هموگلوبین مولکولی است که اکسیژن را از ریه ها به کلیه سلول های بدن منتقل می کند و همچنین بخش اصلی آنزیم های تولید انرژی و سوخت و ساز بدن، آهن است. در صورتی که باردار یا شیرده هستید یا نیاز شما به آن افزایش می‌یابد. کودکان و نوجوانان در حال رشد هم نیاز زیادی به آهن دارند. یک پیمانه لوبیای سفید می تواند ۲۴ درصد از مقدار توصیه شده روزانه آهن بدن را تامین کند.
لوبیای سفید منبع بسیار خوبی از منیزیم است. منیزیم برای بیماری های قلبی و عروقی بسیار مورد توجه قرار می گیرد. وقتی منیزیم به اندازه کافی در بدن وجود داشته باشد رگ ها و شریان ها مستحکم می شوند و این امر باعث مقاومت و کاهش جریان خون اکسیژن و مواد غذایی مغذی در بدن می‌شود. کمبود منیزیم نه تنها با حمله قلبی همراه است بلکه بلافاصله بعد از حمله قلبی باعث ایجاد سلول های رادیکال آزاد در قلب میشود. علاوه بر این منیزیم یک الکترولیت مهم در سلول های عصبی و انقباض تمام عضلات بدن، از جمله قلب می باشد.

 
 جدول ارزش غذایی لوبیا سفید
 کالری   225
 فیبر   68٪
 فولات    64٪
 مس   42٪
 منگنز  42٪
 فسفر  37٪
 ویتامین B  136٪
 پروتئین    30٪
 آهن   24٪
 منیزیم   23٪

  
 فیبر در لوبیا سفید
 
برای افرادی که به دنبال جایگزینی ماده غذایی دیگری به جز گوشت قرمز در منوی غذای خود هستند، لوبیای سفید بهترین گزینه برای این کار است زیرا منبع بسیار خوبی برای پروتئین هستند و هنگامی که با یکی از دانه های گندم، برنج قهوه ای یا ماکارونی ترکیب شوند پروتئین قابل توجهی را در مقایسه با گوشت یا غذاهای لبنی در غذای خود فراهم شود. اگر پروتئین خود را از دانه های لوبیای سفید تهیه کنید قند خون شما نیز تثبیت می شود و از مزایای سلامتی فیبر نیز برای قلب خود بهره مند می شوید. یک فنجان لوبیای سفید حدود ۱۵ گرم پروتئین را تامین می کند.
 

ارتباط با ما

فرم تماس با ما