قیمت روز لوبیا قرمز 

قیمت روز لوبیا دو رنگ   

نام محصول نوع جنس دست چین شده
لوبیا قرمز فله ای 26000 T
لوبیا دو رنگ فله ای 32000 T


     


 لوبیا قرمز و لوبیا دورنگ یکی از محبوبترین لوبیا ها در جهان است و اغلب در خورش پخته می شود و با برنج پخته، خورده می شود. لوبیا قرمز دارای مزایای سلامتی بسیار زیادی است.

برای مثال یک فنجان لوبیا قرمز معادل با ۲۵۶ گرم از دانه های لوبیا قرمز ارزش غذای زیر است:

 جدول ارزش غذایی لوبیا قرمز
 کالری  215
 پروتئین  13.4 گرم
 فیبر  13.6 گرم
 فولات B9  23%
 منگنز  22٪
 تیامین B1  20%
 مس   17٪
 آهن  17٪
 ویتامین کا  14.87 میلی گرم
 کلسیم  14.87 میلی گرم
 مس   0.38 میلی گرم
 آهن  3.93 میلی گرم
 منیزیم  74.34 میلی گرم
 منگنز   0.76 میلی گرم
 مولیبدنوم   132.75 میکرو گرم
 فسفر   244.26 میلی گرم
 پتاسیم   716.85 میلی گرم

 
 

جدول ارزش غذایی لوبیا دو رنگ
کربوهیدرات
52 گرم
فیبر رژیمی
12 گرم
چربی
1 گرم
ترانس    
- گرم
پروتئین    
12 گرم
پتاسیم
751 میلی گرم
کلسترول    
0 میلی گرم
غذاهایی که سرشار از فیبر هستند مانند دانه های لوبیا قرمز می توانند به کاهش جذب قند خون کمک کنند. با یک مطالعه و تحقیق روی چند نفر که مبتلا به دیابت نوع ۲ بوده‌اند، مشخص شده که با خوردن لوبیا قرمز با برنج، به نسبت با مقدار قند خونی که بعد از خوردن برنج به تنهایی در خون مشاهده شده است، قند خون آنها به طور قابل توجهی بعد از غذا کاهش پیدا کرده است.
در کنار قند خون بالا، افزایش وزن نیز یک عامل بسیار خطرناک برای دیابت و سندروم متابولیک کرد اما لوبیا قرمز پتانسیل و توانایی کاهش این عوامل خطرناک را دارد. یک مطالعه نشان داده است که عصاره لوبیا قرمز ممکن است به کاهش وزن بدن و کم شدن توده های چربی کمک کند. یک تحقیق مقدار زیادی مرد و زن دارای اضافه وزن به مدت ۳۰ روز مکملی از لوبیا قرمز مصرف کرده‌اند و به طور متوسط دو و نیم کیلوگرم وزن از دست داده اند و نسبت به افرادی که مکمل های دارویی دیگری مصرف می‌کنند توده چربی و اندازه ی دور کمر آنها به طور قابل توجهی کمتر شده است.
 

کاهش سطح کلسترول:

به خاطر وجود فیبر بالا در لوبیا قرمز، خوردن آن باعث کاهش سطح کلسترول خون می شود و ابتلا به بیماری‌های عروقی را کاهش می‌دهد. لوبیا قرمز برای بیماران دیابتی بسیار مفید است.

مفید برای درمان دیابت

لوبیا قرمز غذایی سالم برای بیماران دیابتی است زیرا مقدار گلوکز پایینی دارد و میزان قند موجود در بدن را متعادل نگه میدارد. علاوه بر این برای پیشگیری از ابتلا به دیابت نیز بسیار گزینه مناسبی است.
 

لوبیا قرمز برای بهبود حافظه:

لوبیا قرمز به خاطر وجود مقدار زیادی تیامین یا ویتامین B به عملکرد حافظه بسیار کمک می کند. ویتامین b باعث تولید و تشکیل انتقال دهنده های عصبی مهمی در مغز می‌شود و عملکرد آن را تقویت می کند. همچنین از پیشرفته آلزایمر و زوال عقل جلوگیری نیزمی‌کند.
 

لوبیا قرمز برای کمک به تامین و افزایش انرژی :

لوبیا قرمز، به خاطر وجود منگنز باعث می شود بدن متابولیسم بهتری برای تجزیه مواد مغذی انجام بدهد. علاوه بر این باعث می شود که سلول های رادیکال بدن به طور صحیحی در از بین بروند. لوبیا قرمز از دسته غذاهای سرشار از آنتی اکسیدان است.
 

لوبیا قرمز سرشار از پروتئین:

لوبیا قرمز حاوی مقدار بسیار زیادی پروتئین است و  می تواند یکی از گزینه‌های اصلی برای تامین پروتئین گیاهخواران که مصرف گوشت قرمز ندارند، باشد.

 

ارتباط با ما

فرم تماس با ما