قیمت روز دال عدس 

نام محصول نوع جنس دست چین شده
دال عدس فله ای 2560 T

  ;
 

دال عدس از خانواده ی حبوبات است و در مناطق جنوبی ایران کشت می شود. جنوبی ها با دال عدس غذاهای فراوان و متنوعی درست می کنند. یکی از شیوه های پخت آن مانند عدسی است.
دال عدس به دلیلی خواصی که دارد باعث تقویت عضلات می شود و به رشد کودکان کمک می کند. برای سلامت قلب بسیار مفید است و به فعالیت مغز و حافظه کمک می کند. خوراک هایی که در آن ها دال عدس به کار رفته است برای دانش آموزان و محصلان بسیار مفید است.
از دیگر خواص آن می توان به تقویت دستگاه گوارش اشاره کرد. دال عدس به خاطر وجود فیبر، به عملکرد بهتر روده و معده کمک می کند. علاوه بر این از لخته شدن خون جلوگیری می کند و باعث بهتر شدن گردش جریان خون می شود. همچنین این مصرف آن باعث کاهش و درمان در های مفصلی و استخوانی در سالمندان می شود. افرادی که دارای بیمار آرتروز هستند نیز بهتر است دال عدس را به عنوان یک خوراکی درمانی استفاده کنند.
عااوه بر این ها دال عدس منبع سرشار ویتامین A  است که برای تقویت بینایی بسیار موثر می باشد. توصیه می شود افرادی که دارای کمبود خون یا کم خونی هستند، در رژیم غذایی خود از دال عدس استفاده کنند زیرا برای درمان خونی بسیار مفید است.
 از دیگر خواص آن می توان به موارد زیر نیز اشاره کرد:
  • بهبود زخم‌ها در گلو و دهان
  • سرشار از ویتامین‌های گروه A. و B
  • مقدار کمی چربی غیر اشباع
دال عدس از نظر اندازه بسیار کوچک تر از عدس معمولی است. سرشار از فیبر و دارای پروتئین بسیارزیادی هم اندازه گوشت می باشد و به همین دلیل می تواند برای گیاه خواران جایگزین بسیار مناسب گوشت باشد.
علاوه بر این ها دال عدس سرشار از فولات، آهن، فسفر، منیزیم، روی و پتاسیم است.
دال عدس در هر نوع غذایی بی نظیر عمل می کند. میتوان آن را در سوپ، خورش ها و خوراک به همراه فلفل دلمه ای و کاری اضافه کرد و غذایی خوشمزه پخت. می توان از دال عدس در همبرگر های گیاهی به همراه جوی پرک استفاده کرد. استفاده از دال عدس در بعضی از کشورها برای مواد ماکارونی بسیار رایج است هم چنین می توان آن را درکنار برنج نیز سرو کرد یا با سبزیجات مخلوط کرد.
 
 
 ارزش غذایی در هر 100 گرم دال عدس
کالری   385 کیلوکالری
کل چربی 2.2 گرم 
چربی اشباع  0.4 گرم
سدیم   0 میلی گرم
کل کربوهیدرات 23 میلی گرم
فیبر رژیمی 39 میلی گرم
پروتئین 24 گرم
کلسیم  48.00mg 
آهن  7.39mg 
پتاسیم  668mg 
ویتامین  0.00mcg 

ارتباط با ما

فرم تماس با ما